Čeští ragbisté vyhráli nad Švýcarskem 17:13 a ve druhé divizi ME poskočili na třetí místo

Čeští ragbisté ve svém třetím vystoupení ve druhé nejvyšší divizi evropského šampionátu měli za soupeře Švýcarsko. To po jejich nedávném  utkání s vedoucím Portugalskem, se kterým ještě patnáct minut před koncem vyhrávali, předcházela dobrá pověst.

Proto diváky mile překvapil vývoj utkání . Češi totiž při své první návštěvě poloviny soupeře položili hned první pětku. Míč do brankoviště donesl rojník Dan Hošek a po jeho pětce následný kop proměnil Martin Cimrpich -  7:0.

Pak na dlouhé minuty Švýcaři obsadili českou polovinu hřiště, ale domácí ragbisté skvělou obranou dovolili soupeři jen bodovat zdálky trestným kopem - 7:3.

Tak jako v prvním poločase, tak i na začátku druhého se Čechům podařilo důraznou hrou roje získat další body, které  potvrdil položením míče do brankoviště  rojník Ondřej Kutil. I po této pětce se podařilo nejmladšímu hráči na hřišti devatenáctiletému Martinovi Cimrichovi proměnit následný kop po pětce - 14:3

Češi ještě měli šanci bodovat při svém dalším nájezdu na polovinu soupeře a udělali dobře, když se rozhodli místo zehrávání akce rukama pro trestný kop, který proměnil Cimprich - 17:3.

V dalších minutách však bylo českým ragbistům ouvej. Švýcaři začali být drzejší ve svých výpadech a tak se jim podařilo položit i svoji jedinou pětku, po které a následném kopu snížili na 17:10.  To nebylo z jejich strany všechno, neboť ještě po chybě českého týmu proměnili trestný kop a snižili na  17:13.

Šanci bodovat měli ve druhém poločase i čeští ragbisté. O  potleskem od diváků oceněné úniky se postarali nejdříve kapitán Vojtěch Havel, pak byl asi tři metry před švýcarským brankovištěm zastavený Martin Cimprich a ještě se vyznamenal Ragbista roku 2017 Jiří Pantůček, když při svém běhu do brankoviště tři bránící borce odstrčil a ten čtvrtý jej zastavil na dosah brankoviště.

"Dvě utkání doma, dvě vítězství. Kdyby nám to někdo řekl na začátku soutěže, moc bychom tomu nevěřili. Bojovali jsme a vyhráli jsme i trochu srdcem," líčil své dojmy po utkání kapitán českého týmu Vojtěch Havel.

"Dal jsem si se zpožděním pěkný dárek k devatenáctým narozeninám," poznamenal nejmladší hrající borec Martin Cimprich, který sedmi body za proměněné kopy významně přispěl k výhře českých ragbistů.

Praha na Markétě  10 března 2018

Česko - Švýcarsko  17:13  (7:3)
Body.  Cimprich  7, Hošek a Kutil po 5 - Perrad 8, Voegtli 5 *  Pětky 2:1 * Rozhodovali: Iordchescu, Petrescu a Girbau (všichni Rumunsko)  * Diváků 600.