Ragbyový start pro finalisty play off nezačal dobře. Praga porazila Tatru a Říčany Vyškov

Jarní program  nadstavbové základní části ragbyové ligy otevřela utkání, ve kterých  prohráli poslední finalisté play off hráči mistrovského  Vyškova  a stříbrného týmu Tatry Smíchov. Jen náhodou se porážky oba týmy dočkaly od těch, přes které se dostaly do loňského finále.

Praga oplatila prohru Tatře Smíchov ve stejně dramatickém zápase. Smíchovští ragbisté se ujali ve Vysočanech vedení hned na začátku utkání, když se rváčkovi Vojtěchovi  Márovi podařilo proklouznout do brankoviště Pragy. Tatra dlouho jen s pětibodovým náskokem vedla až do šedesáté minuty, kdy domácí útočník Adam Hrníčko důsledně sledoval takticky na polovinu Tatry pokopnutý míč a jako nejrychlejší ze všech jej zachytil a položil důležitou pětku. Následný kop proměnil Čížek a skore 7:5 už Praga udržela až do konce hry.

"Byl to první letošní zápas se spoustou chyb, které nám ukázaly,  na co se máme zaměřit v další přípravě," řekl po utkání kouč Tatry Smíchov Filip Vacek.

"Docela mi hráči udělali radost k svátku," radoval se po utkání trenér domácích ragbistů  Eduard Krützner, který přiznal, že zápas byl pro jeho svěřence důležitý ke vstupu do sezóny.  "Prosadili jsme se ve druhém poločase  lepší obranou a měli jsme  větší chuť po  vítězství. Vyšlo nám to přesto,  že nám chyběli zranění hráči v roji, " dodal pro ragbyový magazín Českeragby.cz Krützner.

Podobně probíhalo utkání v Říčanech. Vyškov v půli vedl  10:5, ale Středočeši dali po změně stran pětku i s prokopem a vyhráli stejně jako Praga nad Tatrou o dva body.