Ragbisté Vyškova si do Prahy přijeli pro nakládačku. Prohráli se Spartou 16:69 a na pětky 1:11 !!!

V ragbyovém Poháru ČSRU, jež  se hraje nyní na podzim o trofej, kterou nikdo z ragbistů  dosud neviděl, na sebe narazily  týmy posledních mistrů  tradičních soupeřů Sparta a Vyškov. Hrálo se i derby Tatra - Praga.

Ti, co se rádi dívají, jak ragbisté pokládají pětky, byla pro ně  pastvou pro oči podívaná v  pražském utkání Sparta - Vyškov 69:16, při kterém bylo k vidění dvanáct položených pětek. Vyškov, který v roce 2016 byl mistrem Česka, nastoupil proti  úřadujícím mistrům borcům Sparty Praha s odhodláním získat alespoň bonusový bod za porážku menší než o sedm bodů, ale Pražané jim to neumožnili.

Ve třinácté minutě vedli 19:0 a Moravané poprvé bodovali až za stavu 26:0. Druhá půle byla  v režii Sparty a hosté se jen bránili nájezdům mistrů roku 2017. Nakonec Sparta položila 11 pětek a se získem 69 bodů se zasloučila po Pragovce, která porazila Slavii 92:0 o druhý nejvyšší příděl bodů soupeři v rozehrané soutěži.

"Sparta vyhrála zaslouženě. Přehrála nás ve všech řadách a každou další položenou pětkou si Pražané začali věřit, míč nám prakticky nepůjčili. Nejvíce bodů za ně sice dal vyškovský odchovanec Jiří Pantůček, který nám položil tři pětky a proměnil čtyři kopy po pětkách, ale on už náš není, za Spartu hraje dva roky a je jejím klíčovým hráčem. Jinak celá pohárová soutěž je nepromyšlená, hraje se na podzim jednokolově o jakýsi pohár a liga začne až na jaře. Hráčům  týmů, který pohár hrají, chybí tudíž motivace," řekl pro ragbyový magazín Českeragby.cz trenér Vyškova Milan Wognitsch. Jeho svěřenci  do té doby hráli jen se slabšími soupeři  se Slavií a s Brnem, nad kterými vyhráli a tak střetnutí se Spartou ukázalo na značné rozdíly mezi pražskými týmy Spartou, Pragou a Tatrou a zbytkem ligy, kam zatím propadl i Vyškov.

O výsledku třetího  utkání 4. kola  Poháru Brno - Říčany 10:13 rozhodl dvě minuty před koncem Jan Kučera úspěšným trestným kopem. Středočeši předtím dotahovali náskok Dragonu 10:0 z prvního poločasu.

V pražském derby Tatra - Praga 10:22 se zrodilo překvapení. Vítězství hostujícího týmu nehádal ani sportovní ředitel České rugbyové unie Phil Pretorius, který přepovídal Pragovce velké problémy na hřišti Tatry.