Pohár ligových týmů ve finiši ... v semifinále jsou Sparta - Tatra a Praga - Říčany

Pohár ligových týmů, který má celý podzim 2017 motivovat všechny v tuzemsku působící ragbisty k maximálním výkonům, aby na sebe upozornili stavitele reprezentačního celku, se dostal do finiše.

Složení semifinálových týmů bylo známo už předem, před posledním dílem základní části soutěže a protože se neudál ani zázrak v Edenu a zdecimovaná Slavia nesmetla jinými soupeři dvakrát  poraženou Tatru, budou  hrát  semifinále jen týmy z Prahy a jeho okolí.

Jediné, co se před sedmým kolem nevědělo, bylo dějiště utkání dvou soupeřů, kteří  se jako na potvoru utkali právě v tom sedmém kole. Těsná výhra Pragy nad Říčany 28:26  tak dějiště semifinále  nasměrovala  do Prahy Vysočan na hřiště Pragy, mistra z let 2014 a 2015 .

V derby Slavia - Tatra v Edenu domácí tým dokázal udržet čisté konto jen do dvacáté minuty, pak se Tatra rozjela a Slavia dohonila soupeře sedmkrát až ve svém  brankovišti a to ještě jedna pětka přibyla Tatře jako trestná.

Praga v Říčanech vedla v poločase  11:0, ale pak  Středočeši na chvíli otočili skore. V závěru utkání ovšem Pražané vybojovali těsné vítězství, které jim potvrdilo druhé místo v základní skupině Poháru ligových týmů.

V Brně Sparta potvrdila svoji neporazitelnost a poslední Dragon porazila 52:15 a na pětky 8:2.

V semifinále se 14. října 2017  utkají  Sparta - Tatra  a  Praga - Říčany. Zápasy se budou hrát v Praze ve Vysočanech, kde oba  domácí týmy mají svá hřiště a to asi jen 2 kilometry od sebe.