Mistrovský titul patří vyškovským ragbistům ... Vyškov - Tatra 29:20

Výsledek  finalového  zápasu play off ragbyové extraligy   Vyškov - Tatra Smíchov 29:20 způsobil bouři radosti. Druhý tým základní části extraligy na domácím stadiónu Jana Navrátila potvrdil roli favorita a po 22 letech získal opět mistrovský titul.

Utkání o mistrovský štít mělo i přes papírové odhady dramatický průběh. Vyškov vedl po třech trestných kopech 9:0, ale hosté z Prahy do přestavky snížili na 9:5. Po změně stran se dokonce Tatra za stavu 9:8  po položené pětce ujala vedení 12:15. Pak však přišla pro Vyškov úspěšná dvacetiminutovka, při které Jihomoravané položili tři pětky a získali vedení 29:15. Poslední změnu na ukazateli skore ve prospěch Vyškova se položenou pětkou zasloužil zadák Chalabala, ale tečku za zápasem udělali  borci Tatry Smíchov položenou pětkou.

"Soupeře jsme prakticky nepustili na naší polovinu a  pozorná  hra při bránění  se nám vyplatila. Ve druhém poločase jsme pak naši převahu i vyčíslili položenými pětkami. Mistrovský titul jsme ve Vyškově získali po 22 letech. Oslavy předchozího  titulu v roce 1994 si sám pamatuji jako  patnáctiletý, ale je kuriózní, že většina hráčů, co nyní slaví čerstvý titul, v té době ještě nežila," řekl  pro ragbyový magazín Českergaby.cz trenér Vyškova Martin Hudák.

Finále play off ragbyové extraligy
JIMI Vyškov - Tatra Smíchov  29:20 (9:5)
Pětky: 3:3  * Body: Kovář Martin 9, Šenk 7,  Mendham a Chalabala po 5 a Monček 3 - Rygl 10, Berounský a Danda po 5 *  Rozhodoval: Rázga *  Červené karty:  Doležal - Mára * Diváků 1000

Zápas o bronzové medaile mezi celky Pragy a Říčan byl plně v režii Pražanů, kterým   se v semifinále nepodařilo postoupit do finale přes Tatru Smíchov.  Praga na Středočechy nastartovala motor plný otáček a o výsledku rozhodla už behem první půle. Říčany v zápase o třetí místo nasadily do druhé půle své ikony Karla Kučeru a Martina Pachmana, které se s modrobílým ragbyovým ligovým dresem rozloučily natrvalo.

"Bohužel nám nevyšlo semifinále s Tatrou, ale i bronzové medaile v konečném pořadí jsou pro Pragu velkým úspěchem, ke kterému musíme připočítat ještě  prvenství béčka v první lize, " řekl po utkání o třetí místo kouč Pragy Eduard Krützner.

Utkání o třetí místo ragbyové extraligy
Praha 4. června 2016
Praga Praha - Říčany  22:10 (22:5)
Pětky 3:2 *  Body: Čížek Petr 12, Jung 10 - Rohlík 10 * Rozhodoval Heřman.

Konečné pořadí: 1, JIMI Vyškov, 2. Tatra Smíchov, 3. Praga Praha, 4. Říčany, 5. Sparta Praha, 6. Slavie Praha, 7. Dragon brno, 8. RK Petrovice.

Sestupují Petrovice a na jejich místo postoupil RK Bystrc Brno.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)