Čeští ragbisté po výhře nad Maltou 48:14 postoupili do divize Trophy ME i v kvalifikaci na MS

Klíčové ragbyové utkání  jara tohoto roku  o postup do divize Trophy Mistrovství Evropy, které  se hrálo třetí květnou sobotu v Praze na Markétě, dopadlo pro české ragbisty skvěle.

Česko porazilo Maltu 48:14 a kromě postupu do skupiny evropské soutěže, kde soupeři Česka budou ještě  Belgie, Moldavsko, Nizozemsko, Švýcarsko a Polsko, postoupili čeští borci ještě  do druhého kola kvalifikace na Mistrovství světa 2019 v  Japonsku, které se odehraje za 168 hodin v Praze. Maďaři totiž porazili souběžně s utkání v Praze   Bosnu  Hercegovinu  19:17.

Duel českých ragbistů s Maltou probíhal  překvapivě snadno. Češi už ve 22. minutě po třech položených pětkách vedli  19:0 a na konci poločasu 24:7. I ve druhém poločase příbývaly na kontě českého týmu v maltském brankovišti položené pětky. Dařilo se nejvíce  kopáči Tomášovi Forstrovi, který po sedmi českých pětkách, z nich jednu sám položil,  proměnil pět kopů a ještě přidal jeden trestný kop. w

Útočník Forst, který jen on sám zajistil pro české barvy 18 bodů, byl  na noze spálený od koberce s umělou trávou, který vyplňuje brankoviště tam, kde už začíná závodní plohá dráha stadionu na Markétě.

"To je takový suvenýr za zápasu. Jinak to bylo  pěkné utkání. Zahráli jsme si se silným soupeřem, i když výsledek pro něho nevyzněl nejpříznivěji. Škoda, že se nepříšlo podívat více diváků," uvedl pro ragbyový magazín Českeragby.cz nejčastěji bodující hráč českého týmu Tomáš Forst.

Česká republika - Malta   48:14  (24:14)
Pětky: 7:2 * Body: Forst 18, Pantůček 10, Loutocký, Havel, Cardaroni a Schütz po 5 - Watts a Cassar po 5, Morris 4 * Rozhodoval Francouz Thomas Charabas * Diváků 300.

Dalším soupeřem Česka v kvalifikaci na MS bude 27. května 2017 Maďarsko, které ve stejnou dobu, jako se hrálo utkání Česko - Malta, porazilo doma  Bosnu Hercegovinu 19:17. S Maďarskem se česká reprezentace  střetne v sobotu 27. května 2017 v Praze na Tatře, i když původně manažer reprezentantů Michal Úředník a kouč Tomasz Putra plánovali přípravu v Brně a  den před utkáním cestovat za soupeřem do Maďarska. Kde se stala chyba?

(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)